Evropská Unie bojuje se silonovými sáčky

 

Silonové sáčky jsou zhoubou ekologie. Jsou všude, používáme je na každém kroku, takže je pro nás těžké se s nimi rozloučit. Ačkoli měly zmizet ze supermarketu, a náhradou měly být papírové tašky, jejich eliminace selhala.

V Polsku, stejně jako v Irsku, je zákaz distribuce silonových tašek zdarma. Přes toto, je můžete získat za pár drobných v každém obchodě. Spotřeba sáčků v Irsku významně klesla, v Polsku už to tak růžové není. Takže problém není vyřešen. Proto se rozhodla jednat Evropská unie, pro kterou je péče o životní prostředí prioritou. Přemýšlejí o zavedení úplného zákazu používání plastových tašek. Na žádost komisaře pro životní prostředí - Janez Potočnika, se začalo diskutovat na toto téma. Pokud se zákaz nesetká s kladnou odezvou komise má plán "B". Na silonové sáčky zavést vysokou daň, takže si obchody nebudou moci dovolit dávat je zdarma.

Evropská Unie plastové sáčky

Myšlenka se zdá být správná. Dokazují to i zdrcující hodnoty ve statistikách. Evropa každoročně vyrobí 3,4 milionů tun plastových odpadků. Tohle množství si nedokážeme ani představit. Sami přikládáme ruku k „dílu”, a neděláme nic abychom situaci zlepšili.